Přeskočit na obsah

V areálu bývalých kasáren v Kladně bude park představující rozmanitost přírody

  • od

V areálu bývalých kladenských kasáren vzniká park představující rozmanitost přírody. Využije i prvky virtuální reality a představí modul, který bude ukazovat systém bydlení s nulovou energetickou stopou. Jde o projekt Středočeských vodáren, veřejnosti bude přístupný zdarma. Hotový by měl být letos na podzim. Práce jsou v plném proudu, řekla dnes ČTK mluvčí Středočeských vodáren Andrea Rabasová.

Prostor nazvaný Český park biodiverzity Kladno bude propojovat kulturní, sportovní, naučné i další účely. „Park bude ovšem z důvodů bezpečnosti a prevence otevřen pouze přes den, aktuálně počítáme s tím, že na noc se budou brány parku zavírat,“ uvedla Rabasová.

Areál bude lidem ukazovat, proč je důležité zachování různorodosti rostlinných a živočišných druhů v přírodě, poslouží i k relaxaci. Bude jej tvořit centrální bludiště z okrasných travin, mokřadu, terénních vln, které budou sloužit k odpočinku. Vznikne i sad s různými plodinami, symbolická řeka, kousek lesa, hřiště s vodními prvky a rybníček s rákosím. Výši investice zatím společnost nesdělila, nyní se ještě řeší provedení některých prvků.

Zdroj: ČTK
Fotografie: Středočeské vodárny

Kulturní dědictví – monitoring tisku, zprávy, analýzy, dotace, akce a události, výstavy, webové projekty


 

Copyright © 2023 Monumentis z.s. / © ČTK

Provozovatelem portálu  Monumentis je Monumentis z.s.
Další šíření obsahu portálu Monumentis  je bez souhlasu 
Monumentis z.s. zakázáno.