Přeskočit na obsah

Správa železnic hledá projektanta na miliardovou modernizaci nádraží v Turnově

  • od

práva železnic (SŽ) hledá firmu, která jí vytvoří projektovou dokumentaci pro modernizaci vlakového nádraží v Turnově v Českém ráji. Stavební úpravy jednoho z nejdůležitějších dopravních uzlů v Libereckém kraji si vyžádají kolem 1,5 miliardy korun. Jen náklady na vypracování projektové dokumentace SŽ odhaduje na 42 milionů korun bez daně. Zájemci o tuto zakázku se mohou hlásit do 31. července, vyplývá z údajů ve věstníku zakázek.

„Dodavatel připraví technický návrh bezbariérových nástupišť a podchodu. Významnou úpravou projde také kolejiště. Vlaky do Jičína tak už nebudou muset při odjezdu měnit směr jízdy. Moderní zabezpečovací zařízení ve stanici i na okolních tratích zajistí plynulejší řízení dopravy,“ dodala Správa železnic na twitteru.

Rekonstrukci tohoto dopravního uzlu chystá Správa železnic na roky 2025 až 2026. Turnov je železničním uzlem, z něhož odjíždějí vlaky do Liberce, na Prahu, do Pardubic, do Tanvaldu i do Jičína. Plánované úpravy mimo jiné odstraní úvraťové jízdy vlaků, čímž se ušetří deset až 15 minut. „Když dnes jedete z Turnova na Jičín, tak musíte jet nejprve kousek na Prahu, přejet výhybkoviště a teprve pak se vracíte na Jičín,“ řekl již dříve ČTK starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Zdroj: ČTK

Kulturní dědictví – monitoring tisku, zprávy, analýzy, dotace, akce a události, výstavy, webové projekty


 

Copyright © 2023 Monumentis z.s. / © ČTK

Provozovatelem portálu  Monumentis je Monumentis z.s.
Další šíření obsahu portálu Monumentis  je bez souhlasu 
Monumentis z.s. zakázáno.