Přeskočit na obsah

Kino OKO v Chomutově si zřejmě koupí pro své potřeby sbor Apoštolské církve

  • od

Apoštolská církev, sbor bez hranic Chomutov, chce koupit objekt Kino OKO. Zastupitelstvo schválilo prodej budovy i s přilehlým pozemkem za 14,1 milionu korun. Církev plánuje v objektu vybudovat kavárnu, kulturní centrum, knihovnu či fitness centrum. V budově se budou pořádat bohoslužby, zájem o ně roste. V současné době komunita čítá v průměru asi 80 lidí, podle pastora Martina Huňáta by se mohla rozrůst až na 400 členů.

„Jdeme do toho. Máme víc zdrojů financování. Skládáme to z dobrovolných darů lidí z našeho sboru, něco máme naspořeno, máme zahraniční partnerské sbory a zčásti si pomůžeme z restitucí,“ řekl Huňát. Sbor působí v prostorech bývalé mateřské školy v Blatenské ulici. Aktivity, které církev plánuje ve starém kině, v omezené míře fungují už v současných prostorech. „Chceme Kino OKO, abychom to stejné mohli dělat ještě ve větším měřítku,“ vysvětlil záměr nákupu pastor.

V někdejším kině by mělo vzniknout multifunkční centrum pro všechny věkové kategorie. Počítá se s mateřským centrem, akcemi pro veřejnost, vzdělávacími programy pro školy a školky i s aktivitami pro středoškoláky. Podle Huňáta roste také zájem o bohoslužby, díky velkému kinosálu se jich bude moci účastnit i několik set lidí. Část aktivit se do někdejšího biografu přesune do jednoho roku. Pastor odhaduje, že veškeré plánované aktivity v něm budou fungovat do dvou let. Sbor počítá s rekonstrukcí budovy.

Do 6. června musí církev s městem podepsat kupní smlouvou, podmínkou pro její uzavření je uhrazení celé částky. ČTK to řekla mluvčí města Marie Heřmanová. Teď má objekt vypůjčený knihovna, která však využívá pouze malou část budovy. „Pobočka je otevřená pouze devět hodin týdně, přičemž zde evidují ze všech středisek nejmenší návštěvnost,“ podotkla Heřmanová. Zbývající prostory jsou podle ní uzavřené a nikdo je nevyužívá.

Do objektu se v posledních letech opakovaně někdo vloupal. V jednom případě unikal plyn kvůli krádeži potrubí. Budova je ve špatném technickém stavu a náklady na rekonstrukci by byly pro radnici příliš vysoké.

Kulturní dědictví – monitoring tisku, zprávy, analýzy, dotace, akce a události, výstavy, webové projekty


 

Copyright © 2023 Monumentis z.s. / © ČTK

Provozovatelem portálu  Monumentis je Monumentis z.s.
Další šíření obsahu portálu Monumentis  je bez souhlasu
Monumentis z.s. zakázáno.