Přeskočit na obsah

Multimediální expozice Zlínská zrcadla

  • od

Datum konání • 1.1.-31.12.2023
Místo konání
 • Sad Svobody, Zlín

V sadu Svobody bude ještě nejméně jeden rok k vidění multimediální expozice Zlínská zrcadla. Projekt vznikl loni k 700. výročí od první zmínky o Zlínu a svým pojetím patří k technologickým unikátům. Dohromady spojuje encyklopedii, film a prostorovou instalaci zrcadel doplněných zvukovou kompozicí.

 

První ze tří instalací pracuje s osobitým pohledem spisovatele Pavla Kosatíka na vývoj města a jeho okolí. Podle tvůrců ze studia Loom on the Moon a byPINK pod vedením Martina Hejla vznikl mezigenerační dialog mezi textem a obrazem, který je chvílemi v souzvuku nebo v kontrastu.

Kromě této části jsou v zámeckém parku ještě dvě další instalace. Imersní film je audiovizuálním zážitkem, jenž umožňuje prožít zásadní historické, ale i některé současné okamžiky Zlína. Jde o malovanou animaci, která se chová ke každému okénku filmu jako k obrazu. Pro diváky se tak jedná o zajímavé optické divadlo.

Třetí prostorovou instalací jsou zrcadla Zlína. Tvůrci je popisují jako lyrickou konstelaci tekutých tvarů poeticky rozmístěných mezi nejkrásnější stromy parku. Duší této instalace je zvuková kompozice, která oslavuje čas, střídání ročních období, momenty rovnodennosti, slunovraty a zároveň funguje jako překvapivý sluneční kalendář nebo orloj.

Podkladem pro skladby, které zní parkem, bylo pečlivé mapování a studium zvuku zvonů ve zvonicích Zlínského kraje. Parkem se tak linou vibrace zvonoviny a vytvářejí zmenšený geografický otisk Zlínska.

Datum konání:

1.1.-31.12.2023

Místo konání:

Sad Svobody, Zlín

Vstupné:

Zdarma

Organizátor:

Město Zlín

Odkaz na událost:

Kulturní dědictví – monitoring tisku, zprávy, dotace, analýzy, akce a události, výstavy, webové projekty


 

© Monumentis

Datum konání:

Sad Svobody, Zlín