Přeskočit na obsah

Plzeň je jako jediné české město součástí evropského projektu Climaborough

  • od

Od začátku letošního roku se Plzeň jako Smart City účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat v praxi inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými změnami a jejich dopady na planetu Zemi. Prostřednictvím Správy informačních technologií města Plzně se tak západočeská metropole stala jako jediná v Česku součástí skupiny 15 evropských zemí, které procházejí ekologickou a digitální transformací. Sdílejí své zkušenosti tak, aby se podařilo dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050.

„Plzeň se díky konceptu Smart City zapojuje do řady evropských projektů, prostřednictvím kterých můžeme zkoušet a zavádět do praxe další chytrá a moderní řešení. Být součástí Climaborough je pro nás výhodné i proto, že se můžeme učit od jiných úspěšných měst,“ řekl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Daniel Kůs.

V projektu Climaborough může Plzeň využít řadu svých chytrých a již fungujících aktivit jako například Digitální dvojče – 3D model města, bezpečnostní dispečink, testovací polygon, opendata, aplikace založené na otevřených datech a senzorice nebo SITLab pro kamerový systém a další návaznou senzoriku s přesahem na bezpečnost.

Evropský projekt je naplánován na čtyři roky. V rámci prvních dvou let Plzeň připraví jednotlivé podprojekty, které v následujících dvou letech postupně implementuje a otestuje v jednotlivých zapojených městech.

Projekt je financován z prostředků Evropské unie, jeho rozpočet činí 220 tisíc eur.

Oficiální stránky projektu jsou na: https://climaborough.eu

Zdroj: MM Plzeň
Autor: Monika Krausová, Martin Pecuch
Fotografie: Správa informačních technologií města Plzně

Kulturní dědictví – monitoring tisku, zprávy, analýzy, dotace, akce a události, výstavy, webové projekty


 

Copyright © 2023 Monumentis z.s. / © ČTK

Provozovatelem portálu  Monumentis je Monumentis z.s.
Další šíření obsahu portálu Monumentis  je bez souhlasu
Monumentis z.s. zakázáno.